AirPods 3 beklenenden çok daha geç gelecek; işte ortaya çıkanlar

AirPods 3 beklenenden çok daha geç gelecek; işte ortaya çıkanlar

Teknoloji devi Apple, çok yakında yeni AirPods’lar tanıtacak. Bunlardan birisi de olası adıyla AirPods 3 olacak. Ancak ürün hemen satışa çıkmayacak.

23 Mart tarihindeki etkinlikte tanıtılacak olan olası adıyla AirPods 3 ya da üçüncü jenerasyon AirPods, Apple’a yönelik sağlam kaynak analist Ming-Chi Kuo‘ya göre ancak 2021’in üçüncü çeyreğinde seri üretime alınacak. Bu da modelin ancak yıl sonuna doğru raflardaki yerini alacağı anlamına geliyor. Yeni kulaklığı merakla bekleyenler için çıkış tarihini oldukça ileriye atacak Apple, yüksek ihtimalle koronavirüs etkisiyle ürünü henüz yüksek miktarlarda üretecek kapasite ayarlayamıyor. AirPods 3’e çok büyük talep olacağını iyi bilen firma, bu yüzden de çıkışı ciddi şekilde geriye atıyor.

AirPods 3 uzun süredir merak ediliyor

Tekrardan üzerinden geçmek gerekirse yeni kablosuz kulaklık, haznesiyle beraber AirPods Pro’yu andıran bir tasarıma sahip ve istenirse silikon uç ile istenirse de silikon uç olmadan kullanılabilecek. Bu halen yüzde 100 net değil ancak göründüğü kadarıyla kulaklık istenirse AirPods Pro gibi kulak içi formunda, bunu sevmeyenler tarafındansa orijinal AirPods formunda kullanılabilecek.

AirPods ile AirPods Pro arasında bir hibrit gibi olacak AirPods 3 için ses kalitesi tarafında dev bir artış getirmeyecek, gürültü engelleme yapamayacak ancak uzamsal ses desteğini getirecek. Düşük bir ihtimal de olsa farklı renklerde gelme durumu bulunan kablosuz kulaklık için fiyatın 200 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Kaynak: tekyorum.com

Teknoloji