BB Glow: Cilt kusurlarına ve makyaj derdine son

BB Glow: Cilt kusurlarına ve makyaj derdine son

Her kadının hayali olan ten makyajı olmadan ışıldayan ciltlerin anahtarını sunan BB Glow, aynı zamanda pek çok cilt kusurunu gidererek cilt bakımında devrim yaratıyor. Yarattığı etki ile ülkemizde kalıcı fondöten olarak da adlandırılan BB Glow uygulaması, pek çok avantaj ve ayrıcalık sunuyor.

Kalıcı makyaj değil cilt mezoterapisi

Kalıcı fondoten tamamen bitkisel, vitamin ve aminoasit içerikli serumlar ile uygulanan modern bir cilt mezoterapisi olarak sınıflandırıyor. Cilde renk verme özelliğine de sahip olan özel serumlar, kimyasal ya da kozmetik bir içerik barındırmadığı için kalıcı makyaj işlemleri arasında yer almıyor. Bu nedenle cildini kimyasal içeriklere maruz bırakmadan cilt problemlerinden ve ten makyajı zahmetinden kurtulmak isteyen kadınların ilk tercihi oluyor.

Nasıl uygulanıyor

BB Glow prosedürünün ilk adımında cildi temizlemek için klasik kabin bakımı ve cildi ölü hücrelerden arındırmak adına peeling yapılarak cildiniz uygulama için hazır hale getiriliyor. Derinlemesine temizlenen cilde bitki özleri, B3 vitamini, aminoasit içerikli, üç farklı tondaki serumdan sizin ten renginize uygun olan seçiliyor ya da uygun tonu yakalamak adına serumlar karıştırılarak kombine ediliyor. Uygulama esnasında konforunuzun sağlanması ve herhangi bir acı hissetmemeniz için anestezi kremi ile cildinizin uyuşması sağlanıyor. Özel serum, mikro iğneleme cihazı kullanılarak kontrollü şekilde cildin üst tabakası olan epidermisin altına iletiliyor ve deri altında hücre yenilenmesi tetikleniyor.

Etkili bir UV filtresi

BB Glow serumları, etkili bir UV filtresi olan B3 vitamini içeriği sayesinde özellikle geride bıraktığımız yaz aylarının tahribatı olan güneş lekelerini giderme başarısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca ilerleyen dönemlerde oluşabilecek güneş hasarlarına karşı da cildi koruyor. Daha ışıltılı ve aydınlık bir cilde sahip olunmasını sağlayan kalıcı fondöten uygulaması, ciltte görülen renk tonu farklılıklarını gideriyor. Yeni hücre oluşumu ve hücre yapılanmasını desteklerken cildin en çok ihtiyaç duyduğu kolajen ve elastin proteinlerinin üretimini arttırıyor, ince kırışıkları yok ediyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Sivilce ve akne izlerini onararak cilt yüzeyindeki skar doku görünümünü hafifletiyor. Uygulama sırasında kullanılan serumlar içerdikleri bitki özleri sayesinde ciltte bulunan serbest radikalleri nötralize ediyor. Pek çok kişinin şikayetçi olduğu göz altı morluklarını ve göz çevresindeki koyulaşmayı gideren BB Glow, aynı zamanda ciltteki ton düzensizliklerini gidererek ton farkını eşitliyor. Yoğun nemlendirme özelliği ile kuru ciltlerin rahatlamasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Cilt yüzeyindeki kılcal damar görüntüsünü kamufle ediyor.

Bir sene boyunca etkisini sürdüyor

10 gün aralıklarla uygulanan 3 seanslık BB Glow prosedürü, ilk seans itibari ile fark edilir şekilde etki etse de; hücre yenilenmesinin tam olarak gerçekleşebilmesi için 3 prosedürün mutlaka tamamlanması gerekiyor. Toplam 3 kür sonucunda elde edilen etkiler 1 yıl süreyle kalıcılığını sürdürüyor.

Kaynak: ilkhaberi.com

Moda ve Yaşam