Clubhouse üzerinden para kazanma odaklı ilk adım geldi

Clubhouse üzerinden para kazanma odaklı ilk adım geldi

Geçtiğimiz dönemde patlama yapan uygulamalardan Clubhouse, bu sefer geleceği tahmin edilen bir hamle ile gündemde yer alıyor.

Clubhouse‘ı artık sanıyoruz bilmeyen kalmadı. Halen bilmeyenler için yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alan ücretsiz uygulama Clubhouse, sadece davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren uygulama, temel olarak kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor. Yakında kesin olarak Android için de çıkışını yapacak uygulama, para kazanılabilen bir merkez halini de alacak. Kendisi 1 milyar dolarlık değerlenmeyi geride bırakan uygulama, başlatılan buradan başvurabileceğiniz program ile seçilen 20 içerik üreticiye destek olacak ve bu içerik üreticilerin platform içerisinde para kazanmasına aracılık edecek. Bu süreç yakında daha da detaylı hale getirilecek.

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Çünkü firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma yukarıda da dediğimiz gibi şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Android sürümün ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz net olarak açıklanmış değil.

Kaynak: istemci.com

Teknoloji