GeForce NOW powered by GAME+ kullanıma çıktı; işte ilk yorumlar

GeForce NOW powered by GAME+ kullanıma çıktı; işte ilk yorumlar

Turkcell oyun platformu GAME+ iş birliği ile Nvidia GeForce Now Türkiye’ye geldi. Sonunda servis resmi olarak kullanıma çıktı.

Nvidia GeForce Now, Turkcell GAME+ iş birliği ile artık Türkiye sunucuları üzerinden hizmet vermeye başladı. Bu sayede kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın “sahibi oldukları / satın aldıkları (Steam, Epic Games, Uplay dahil)” tüm oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek. Peki 15 Mart itibarıyla açılan servis için fiyatlar ne durumda?

GeForce NOW powered by GAME+ servisinde Basic, Lansman Özel 3 Aylık Avantajlı Paket ve Premium olmak üzere 3 farklı paket bulunuyor. Basic Paket kişilere ücretsiz 1 saatle sınırlı oturum süresi veriyor, oyunları RTX seçeneği kapalı sunuyor ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek açıklaması yapılıyor. Oyunculardan gelen yorumlara göreyse “Basic” paket şu an için çok da kullanılabilir durumda değil. Servisin ilk günü olduğu için sistemde çok büyük sıra oluyor yorumları yapılıyor. Bu sıranın ilerleyen dönemde azalması bekleniyor.

Premium Paket fiyatı ise aylık 74,9 TL olarak açıklanmış durumda. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

Lansman Özel Premium Paket, yapılan açıklamaya göre aylık 49,9 TL fiyatlandırma üzerinden 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik sunacak şekilde toplam 149,7 TL fiyata sahip olacak. Bu pakete sahip kullanıcılar, öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Bu paket bittiği zaman yenilenemeyecek.

GeForce NOW powered by GAME+ için ücretli deneyim nasıl?

Oyunculardan gelen bildirime göre ücretli paketlerin sunduğu deneyim genel olarak oldukça iyi durumda. Elbette iyi deneyim elde eden kullanıcıların internet hızları da yüksek seviyede yer alıyor. Ancak kişiler Avrupa sunucularına oranla Türkiye’de çok daha iyi hizmet aldıklarını aktarıyor. Fakat bu herkes için geçerli değil. Halen bazı kişiler Avrupa’daki sunucular üzerinden daha iyi sonuçlar aldıklarını belirtiyor. Türkiye’deki deneyimin ilerleyen dönemde yoğunluğun azalmasıyla daha iyi olacağı tahmin ediliyor.

Ankara’da yer alan sunucular elbette kişilere daha yüksek bir kalite ve düşük gecikme sağlıyor. Servis için halen en büyük olumsuz yorum aylık 74,9 TL‘lik fiyat oluyor. Bu oyuncular arasında yüksek bulunuyor. Çünkü serviste ayrıca oyun alınması da gerekiyor.

Kaynak: cokguncel.com

Teknoloji