Spa Yatağı

Spa Yatağı

Spa Yatağı

Stres ve hayatın getirdiği pek çok zorluklar insan vücudunun kimyasını bozmakta ve bu durum, vücutta belli başlı pek çok soruna neden olmaktadır. Pek çok insan vücudunu rahatlatmak, kas ağrılarını dindirmek ve kasları rahatlatmak, zihin yorgunluğundan arınmak için spa merkezleri, terapi merkezleri ve saunaları kullanmaktadır. Üretim firmaları bu spa yataklarını istenilen renkte, istenilen kalite ve malzemede, istenilen özelliklerde ve istenilen boyutlar da da özel olarak imal etmektedir.

Spa kelimesinin anlamı ve çıkış yeri

Spa kelimesinin kökeni Latincedir. Açılımı ise “Selus Per Aqua” dır. Bu da su ile gelen rahatlama ve masaj anlamını taşımaktadır. Çin ve orta doğudaki ülkelerde ortaya çıkmıştır ve bir nevi rahatlama sporu etkinliğidir. Zihnin açılmasına ve algılamasına yardımcıdır. Bununla beraber hizmet veren mekanlarda bulunan malzemeler doğal ürünler, deniz taşları ve olmazsa olmazı spa yatağıdır. Bu yataklar farklı markalarda, farklı modellerde, farklı özelliklerde ve farklı ebatlar da olabilmektedir.

Spa yatağının vücudumuza etkileri

Vücudumuzun metabolizmasının hızlanmasına, vücudumuzdaki kan dolaşımının düzenlenmesine, vücudumuzda bulunan kas ağrıları ve yorgunluk hislerinin azalmasına ve vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan spa yatağı, bu sektörde hizmet veren personeller içinde kullanım kolaylığı açısından da büyük bir olgudur. Konforlu ve kaliteli bir spa yatağında alınan masaj vücudumuzda meydana gelen düzensizliklerin etkilerini ortadan kaldırmaya da yardımcı olur.

Genel Kültür