Türkiye ihtimali doğdu; Xiaomi Mi 10S yakında sınırlarını aşabilir

Türkiye ihtimali doğdu; Xiaomi Mi 10S yakında sınırlarını aşabilir

Geçtiğimiz hafta resmi olarak tanıtılan telefonlardan Xiaomi Mi 10S, Google Play Console kayıtlarına göre yakında Çin dışına çıkabilir.

Xiaomi Mi 10S ilk olarak Çin merkezli olarak karşımıza çıkmıştı. Mi 11 serisinin geldiği günümüzde tanıtılması garip karşılanan telefon, henüz kesin değil ancak Google Play Console kayılatına girdiği için yakında global olarak da satılabilir. Elbette bu durum telefonu bekleyenler için oldukça güzel bir haber. Hatta Play Console kayıtları üzerinden global çıkışının çok ama çok yakında olabileceği iddia edilen telefon, Türkiye ihtimali olan cihazlar arasında da yer alıyor. Biliyorsunuz Türkiye’de normal Mi 10 modeli çok uzun zamandır satılıyor. Yeniden günde olmayı başaran Mi 10S, Türkiye’ye gerçekten gelirse Mi 10’dan daha uygun fiyatıyla geniş bir kitleye hitap edebilir.

Xiaomi Mi 10S merak uyandıran bir model oldu

Telefon gücünü Snapdragon 870 işlemciden alıyor. 6,67 inç Full HD 90 Hz AMOLED ekranı bulunan Xiaomi Mi 10S, 33W hızlı şarj destekli 4.780 mAh pile sahip ve 30W kablosuz ile 10W ters kablosuz şarj desteklerine de sahip. Kutusundan Android 11 ile çıkan telefon, en üstte 12 GB RAM + 256 GB depolama ile alınabiliyor.

Mi 11 gibi Harman Kardon imzalı bir hoparlör sistemine sahip olan telefon, önünde 20 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise 108 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Üç farklı renk seçeneği olan telefon için açıklanan başlangıç fiyatı ise yaklaşık 500 dolar seviyesinde.

Kaynak: turkyazi.com

Teknoloji