Sigarayı Bırakma Sürecinde Neler Yaşanır

Sigarayı Bırakma Sürecinde Neler Yaşanır

Sigarayı Bırakma Sürecinde Neler Yaşanır?

Sigarayı bırakırken genellikle fiziksel ve psikolojik soranlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu durumdan öncelikli olan sorun baş ağrısı olur. IQOS genellikle ağız içeresinde kuruluk ya da metalik tarzı bir tat oluşur. Tütünden arınmak için dönemin başında hissedilen durum kaygı, sinirlilik, kalp atışında azalma, huzursuzluk, odaklanmada zorluk ya da güçlük, iştah da artış durumu, kilo alma, terleme, strese girme ve tütün aşermesi gibi durumlar gözlemlenebilir.

Sigarayı Bırakma Evresinde Durum Nasıl Olur?

Sigarayı bırakma konusunda daha başarılı olabilmek için öncesinde belirli başlı hazırlık yapmak çok iyi olabilir. Bunları ise belirtmek gerekirse;

  • Sigaranın bırakılmak istenen tarihi belirlenmelidir.
  • Farkındalık konusunda bir düzen oluşturmak, kişinin çevresinde yer alan kişileri bilgilendirmesi, ortamın tekrardan bir düzene sokulması ve alışkanlıkların çoğundan uzak durulması sigarayı bırakma konusunda yardımcı olabilir.
  • Sigarayı bıraktıktan sonraki zaman içinde yeni bir rutin oluşturmak gerekir. Yardım istemekten asla çekinilmemelidir.

Sigara Bırakıldığında Vücutta Oluşan Değişiklikler Nelerdir?

Sigarayı bıraktıktan sonra vücutta bazı değişiklikler meydana gelir. Juul Pod Özellikle iki saat sonrasında nikotin vücudunuzdan gitmede başlar. Yaklaşık bir altı saat kadar sonra kalp atışında ve kan basıncında düşüş görülebilir. On iki saat sonra sigara dumanından oluşan zehirli karbon monoksit kan dolaşım sisteminizden temizlenmeye başlar ve ciğerleriniz daha iyi bir şekilde çalışmaya başlar.

Tat ve koku alma konusunda duyu organlarınız keskin hale gelir. İki ya da on iki hafta sonra kan dolaşımı iyileşmiş hale gelir, yürüme, koşma, rahat bir şekilde yokuş veya merdiven çıkabilme gibi aktiviteleri kolay hale getirir. Üç veya dokuz hafta sonra nefes darlığı, hırıltı ve öksürme gibi problemler azalmaya başlar ve akciğeriniz daha güçlü bir hale gelir. Juul pod gibi ürünler ile sigarayı bırakmanız daha da kolay olacaktır.

Sigarayı Bırakma Planınızı Uygulamaya Başlayabilirsiniz

Sigarayı bırakmak için bir tarih belirleyin. IQOS elektronik sigara ürünleri ile sigaradan kolayca vazgeçeceksiniz. Önünüzdeki iki hafta içerisinde kendinize bir tarih belirleyin, bu sayede sigarayı bırakmak için motivasyonunuzu düşürmeden hazırlanmak amacı için yeterli zamanınız olur. En fazla iş ortamında sigara içiyorsanız, hafta sonu için bu plana başlayın, bu sayede değişikliğe ayak uydurmak için birkaç gününüz olabilir. Çevrenizde yer alan arkadaşlarınız, aileniz ve iş yerinizdeki kişilere bu plandan bahsedin. Böyle bir durum için Biraktim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Genel Kültür