AirPods Max için aktarılan en büyük sorunlardan birisi çözüldü

AirPods Max için aktarılan en büyük sorunlardan birisi çözüldü

Teknoloji devi Apple’ın AirPods serisine eklediği ilk kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Max için can sıkıcı bir durum çözüldü.

Kafa üstü kablosuz kulaklık AirPods Max, biliyorsunuz Türkiye’de 5.699 TL gibi çok yüksek bir fiyata sahip. 550 dolarlık yurt dışı fiyatı da çok yüksek bulunan model, sorunsuz değildi. Model ilk olarak yaşattığı yoğunlaşma sorunu ile gündem olmuştu. Bu durum ürün yaygınlaştıkça daha fazla kişinin başına geliyordu. Ayrıca modelde ciddi şekilde şikayetlerin arttığı bir pil tüketim sorunu da yer alıyordu. Söylendiği kadarıyla kulaklık, beraberinde gelen ve uyku moduna geçiren özel haznesi içerisinde dahi pilini çok hızlı şekilde tüketebiliyor. İşte bu ikinci sorun, yayımlanan 3C39 kodlu yazılım güncellemesi ile çözüldü. Güncelleme ilk çıktığında bu konuda tam kanıtlar yoktu. Ancak yapılan detaylı testler sonrasından pil tüketiminin olması gerektiği seviyeye döndüğü kesinleşmiş oldu. Bu durum elbette kullanıcıları gerçekten oldukça mutlu etmiş durumda. Çünkü pil tüketim sorunu birçok kişiyi fazlasıyla etkiliyordu ve can sıkıyordu.

AirPods Max battery usage in the Smart Case before and after the latest firmware update. I think they’ve fixed it. pic.twitter.com/upFLBw85Oq

— Guilherme Rambo (@_inside) March 12, 2021

AirPods Max kablosuz kulaklık için Apple’ın resmi açıklaması şöyleydi

Model için “Zahmetsiz kurulumu, inanılmaz ses kalitesi ve ikonik tasarımıyla çok sevilen AirPods, dünyanın en popüler kulaklığı. AirPods Max ile, sihirli AirPods deneyimini yüksek kaliteli ses sunan büyüleyici bir kulak üstü tasarıma getiriyoruz,” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Özel akustik tasarımla bir araya gelen güçlü H1 çipler ve gelişmiş yazılımlar, AirPods Max’in bilişimsel ses özelliğinden yararlanarak kablosuz ve üstün bir kişisel dinleme deneyimi sunmasına imkan veriyor.”

Kaynak: yazdirma.com

Teknoloji