En İyi Fön Makinesi Yorumları

En İyi Fön Makinesi Yorumları

Tavsiye Edilen En İyi Fön Makineleri

Fön makineleri arasından en iyi kullanım şekline sahip olan  profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu makineler konusunda kullanan her insan yeterli düzeyde bilgi sahibi olmuş değiller.
Bu anlamda da size profesyonel olarak saça şekil kazandırmak ve hızlı saç kurutma tekniği sunan makineler içinden en iyi hizmet sağlayacak olanlardan bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir şeklinde bir merakınız varsa detaylı biçimde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Önerileri

Fön makinesi seçiminde kararsız olduğunu düşünen okurlarımız için rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce daha hızlı zamanda en güvenilir bilgi ulaşımına ulaşmanız adına  profesyonel fön makinesi tavsiyeleri yapmak istedik.
Bu liste hazırlanırken müşteri memnuniyet oranı yüksek markalar arasından herkese hitap edebilecek markalar hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, bununla beraber saçlarına farklı şekiller de kullanmak isteyen ve hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerden bahsettik.

En İyi 3 Fön Makinesi

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella bilindiği üzere 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi motoruna sahip olduğu için hem de Türkiye’de üretilen bir marka olarak karşılaştığımız için bunların yanında fiyat olarak da birçok bütçeye de uygunluğundan  profesyonel fön makineleri listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Ayrıca ionizer özelliği de bir diğer artısı olmaktadır. Turbobella her zaman müşteri memnuniyetini de gözeten bir marka olduğu için tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesidir.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Dyson Supersonic Amerika’da üretilen ve  saptan motorlu tasarımı ile alıştığımız  fön makinelerin çok ötesinde. Her daim kuaför camiasında ve saç tasarım mimarisinde bir çığır açmayı başarıyor. Kalite bakımından tartışılmaz seviyede ve yine en iyi materyallerden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek tartışılan yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

     Fön makineleri arasında kuaför dünyasında ciddi öneme sahip olan İtalyan markalardır. Uzun  yıllar boyunca bu sektöre hizmet eden ve profesyonel fön makineleri üreten Parlux de günümüzde  hala bir çok kuaförün kullandığı makinelerdir. Tanıttığımız bu markanın ürünleri de kaliteli ve uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Fakat son yıllarda euro kurundaki yükselişin nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nasıl Tedarik Edilir?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

En İyi Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Popüler Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi markaları kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Güncel Fön Makinesi Yorumları

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam