Her zaman taşınabilir Sonos Roam tanıtıldı; işte fiyat ve detayları

Her zaman taşınabilir Sonos Roam tanıtıldı; işte fiyat ve detayları

Ses teknolojileri her zaman dikkat çeken pazarın iddialı isimlerinden Sonos, ürün gamına bu sefer Sonos Roam modelini eklediğini duyurdu.

Sonos Roam, firmanın şimdiye kadar yaptığı en portatif hoparlör modeli konumunda yer alıyor. Bu açıdan çok ses getiren ürün, görebileceğiniz gibi her zaman taşınabilecek bir seçenek oluşturuyor. Elbette Bluetooth temelinde görev yapan portatif hoparlör Roam, istenirse Wi-Fi üzerinden de bağlantı kurabiliyor. Firmanın diğer hoparlör modellerine de bağlanabilen Roam, esasen telefon bağlantısına özelleştirilmiş bir model ve boyutlarından çok daha iyi bir ses kalitesine sahip olduğu aktarılıyor. Alexa, Google Assistant ve Apple AirPlay 2 destekleri dikkat çeken Roam, birçok akıllı ses optimizasyon teknolojisine sahip ve tam dolu şarjla 10 saatlik bir kullanım ömrü getiriyor. Firmanın Move modeli gibi ayrı satılan manyetik şarj istasyonu üzerinden rahatlıkla doldurulabilen ürün, IP67 sertifikasına sahip yani sudan ve tozdan etkilenmiyor.

Sonos Roam boyundan büyük işler yapıyor

Modeli için açıklanan yurt dışı fiyatı 170 dolar seviyesinde yer alıyor. Ürünün ileride Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz. Ancak bu fiyat ile ürünün Türkiye’deki hedef kitlesi oldukça sınırlı görünüyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği olan ürün, yurt dışı için korona sonrası dış mekan aktiviteleri için harika görünüyor.

Kaynak: okuyuculari.com

Teknoloji