Honor imzalı ilk Snapdragon 888 telefon için tarih verildi

Honor imzalı ilk Snapdragon 888 telefon için tarih verildi

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor, yeni dönemde birçok yeni ürün üzerinde çalışıyor. Snapdragon 888’li ilk telefon da yolda.

Artık Huawei ile bir bağlantısı kalmayan Honor, sağlam kaynaklara göre Snapdragon 888 işlemciye sahip ilk amiral gemisi akıllı telefon modelini temmuz ayında görücüye çıkaracak. Henüz hakkında hiçbir bilginin olmadığı telefon (Sadece isim Honor 40 olabilir), Google servisleri ve uygulamalarına da sahip olacak. Firma bildiğimiz kadarıyla Huawei’den ayrıldıktan sonra Android lisansına kavuşmuş durumda. Yani Honor‘un bu amiral gemisi model başta olmak üzere çıkaracağı yeni telefonlarda Google servisleri ve uygulamaları sorunsuz olarak çalışacak. Önümüzdeki dönemde Snapdragon 888’li cihaza ek olarak firmadan başka ürünler de gelecek. Honor’un yakında bir amiral gemisi özelliklerine sahip üst düzey Android tablet tanıtması bekleniyor. Honor’un yeni ürün gamındaki en iddialı cihaz ise katlanabilir Magic akıllı telefon modeli olacak gibi görünüyor. Honor uzun zamandır bir katlanabilir telefon geliştiriyor ve bu da hem sevindiriyor hem merak uyandırıyor.

Firmadan en son Honor V40 gelmişti

Temelde halen Huawei imzasını taşıyan telefon, hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor. V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor.

Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor.

Kaynak: birguncel.com

Teknoloji