Türkiye beklentili Realme 8 ve 8 Pro için resmi tarih verildi

Türkiye beklentili Realme 8 ve 8 Pro için resmi tarih verildi

Türkiye’de yer alan Realme firmasından yeni bir seri daha geliyor. Realme 8 ve 8 Pro modelleri için resmi tarih verilmiş durumda.

Realme 8 ve 8 Pro modelleri resmi olarak 24 Mart tarihinde lanse ediliyor. Yukarıda dediğimiz gibi Türkiye’de de beklediğimiz cihazlardan elbette en çok 8 Pro öne çıkıyor. Telefon resmi paylaşımlara göre arkasında 108 megapiksel ana kameranın olduğu dikkat çeken bir telefon olarak yolda bulunuyor. Firma tarafından yapılan resmi tasarım paylaşımına göre parmak izi sensörünü ekrana entegre eden ve alt çerçevesi biraz kalın olan Realme 8 Pro, ön kamerayı da bir ekran deliğinde barındırıyor. Arkasında dörtlü kamera taşıyan orta üst seviye telefon, yukarıda da görebileceğiniz üzere burada gerçekten büyük lensler kullanıyor. Bu lensler modülün dışında duruyor ve bu da oldukça ilginç bulunuyor. Gücünü Snapdragon 730G işlemciden alacak telefon, 6 GB RAM + 128 GB depolama ve 8 GB RAM + 128 GB depolama ile yolda bulunuyor. Realme 8’de ise söylendiği kadarıyla 64 megapiksel ana kamera yer alıyor.

Realme 8 Pro merak edilirken, en son Realme GT geldi

Gücünü Snapdragon 888 işlemciden alan telefon, 6,43 inç FHD+ 120 Hz AMOLED ekrana sahip ve 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor. Kutusundan elbette Android 11 ile çıkan telefon, önünde 16 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı +  2 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor.

Çift hoparlör sistemi ile donatılan amiral gemisi Realme GT, sevindirici şekilde bir 3,5 mm kulaklık girişi de barındırıyor.5G desteği olan modelin fiyatı 8 GB RAM + 128 GB depolama için 433 dolar, 12 GB RAM + 256 GB depolama içinse 509 dolar seviyesinde yer alıyor.

Kaynak: blog-genel.com

Teknoloji