Yüze Mezoterapi Uygulanabilir Mi?

Yüze Mezoterapi Uygulanabilir Mi?

Yüzümüz görüntüyü en çok etkileyen bölgelerin başında gelmektedir. Yüz için mezoterapi uygulaması var mıdır diye soracak olursanız, evet cevabı verebiliriz. Mezoterapiyi yüzde kırışıklıkları gidermek için, sivilceler için veya lekeler için kullanabiliriz. Genel olarak yüzdeki çeşitli sorunları gidermek için mezoterapinin kullanımı söz konusudur. Mezoterapi deri altına ilaç vermek olduğu için yüzde de aynı şekilde kokteyller kullanılır ve cildin güzelleşmesine yönelik hareket edilir. Burada kokteyllere eklemeler yapılabilir. Çoğu zaman hazır kokteyller kullanılırken bazı zaman eklemelerin yapılma sebebi ise kişinin ihtiyaçlarına bakmaktır. Eğer kişinin ihtiyaçları ilave gerektiriyorsa buna uygun ilaveler yapılmaktadır.

Mezoterapinin uygulanması sürecinde hasta ve hekim ilişkisi oldukça önemlidir. Hastanın bazı şeylere alerjisi olabilir. Bu konularda yeterince konuşulmalı ve bilgi alınmalıdır ki ilaçlar ona göre kullanılsın. Bu genel olarak bütün mezoterapi uygulamalarında geçerli bir durumdur. İyi iletişim olmalıdır ki herhangi bir aksaklık çıkmasın, bu yüzden sizinle iyi iletişim kuracak ve dikkat gösterecek hekimleri tercih etmelisiniz.

Mezoterapi Zararlı Mıdır?

Mezoterapiyi tercih edecek kişiler mezoterapinin zararlı olup olmadığını düşünebilir. Mezoterapi oldukça iyi bir tedavi yöntemidir. Zararlı denemez ancak yan etkileri mevcuttur. Yan etkileri ciltte kaşınma ve kusma gibi çeşitli şeylerdir. Çok fazla yan etkisi bulunmadığını ve çok fazla yan etki görülmediğini söyleyebiliriz. Yani mezoterapiyi tercih eden çoğu kişi herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamaktadır. Bunun sebebi de mezoterapide yüksek dozlar kullanılmamasıdır, kişi için uygun ve az dozlar kullanılır. Bu yüzden mezoterapinin yan etkilerinden korkmanıza, çekinmenize gerek yoktur. Uzmanla yeterince konuştuysanız yan etkilerin görülme oranı çok daha aza inecektir.

Tedavi İçin Hasta ve Doktorun Ayrıntılı Konuşması Gerekir

Mezoterapi tedavisinin uygulanabilmesi için hasta ve doktorun yeterince konuşması ve önemli detayları atlamaması gerekmektedir. Nihayetinde hastaya ilaç kullandırılmış sayılır ve herkesin her ilacı kullanması söz konusu değildir. Bunun için hasta kendi durumunu açıklamalı doktor da hastanın atladığı kısımlar olursa o soruları sormadır. Sizi dinleyen hekimleri tercih ettiğiniz zaman böyle bir sorun kalmayacaktır. Mezoterapinin en etkili şekilde uygulanabilmesi için en önemli konulardan birisi iletişimdir.

Sağlık