Galatasaraydaki Seçim İle İlgili İlginç Karar

Galatasaraydaki Seçim İle İlgili İlginç Karar

Mart ayında Galatasaray’da bir genel kurul gerçekleşmiş ve Burak Elmas yönetimi idari açıdan ibra edilmemişti. Bunun üzerine Burak Elmas yönetimi, tüzüğün bir gereği olarak seçim kararı aldıklarını kamyonuna açıklamıştı.

Genel kuruldan birkaç megapari giriş gün sonra bir açıklamayı yapan Burak Elmas, seçim tarihine 30 Nisan demişlerdi. Ancak daha sonra gelen bir kararla Valilik tarafından bu seçimin iptaline yönelik dava açılmış olduğu duyuldu.

Açıklama olarak ise, kongrenin ertesi güne sarkması öne sürülürken Cumartesi günü saat 10:00’da başlayan kongre, ertesi gün 09:00’a kadar devam etmiş olacaktı.

Bu davayla ilgilenecek olan 10. Asliye Mahkemesi, aldıkları kararı bugün duyururken seçim içini ihtiyati tedbir kararı alınmış olup bu karara göre 30 Nisan’da gerçekleştirilecek olan seçim iptal edilmiş oldu.

Galatasaray’da seçimin yapılabilmesi için Burak Elmas’ın başkanlık görevinden istifa etmesi gerektiği Burak Elmas yönetimi, genel kurulda çıkan ibrasızlık kararından sonra hiçbir şekilde mahkemeye başvurmayacaklarını ve tüzük neyi istiyorsa onu uygulayacaklarını açıklamıştı. Tam olarak bunun üzerine de seçim kararı alınmıştı. Sonuç olarak gelinen son noktada ise seçimin yapılabilmesi için Burak Elmas’ın görevini bırakması gerecek.

Son seçimlerde de bu pozisyona aday olan Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk ikilisi bu seçimde birbirleriyle yarışmış olacak ama seçim planlamış oldukları gibi 30 Nisanda olmayacak. Şayet tüm bunların doğrultusunda Burak Elmas istifa kararı alırsa, 1 ay içerisinde seçim yapılabilecek. 30 Nisanda yapılması öngörülen seçim, mayıs ayına sarkmış olacak.

Spor