2014 Dünya Kupasına Damga Vuran Brezilya’nın Tarihi Yenilgisi

2014 Dünya Kupasına Damga Vuran Brezilya’nın Tarihi Yenilgisi

2014 Dünya Kupasına Damga Vuran Brezilya’nın Tarihi Yenilgisi

Brezilya’nın ev sahipliği yaptığı 2014 Dünya Kupası’nda futbolseverleri şok eden en büyük gelişme ev sahibinin tarihi yenilgisi oldu. Bunun yanı sıra Almanya 4.kez şampiyonluğu alarak, futbol tarihine adını yine altın harflerle yazdırdı. 2014 Dünya Kupası turnuvasına Güney Amerika’dan 6, Kuzey ve Orta Amerika’dan 4, Avrupa’dan 13 ve Asya’dan 4 takım katıldı.

Futbolseverlere heyecanlı anlar yaşatan 2014 Dünya Kupası hala unutulmaz arasında yer alıyor. İngiltere, Yunanistan, Rusya, İspanya, İtalya, Fransa, Hırvatistan, İsviçre, İspanya, Portekiz, gibi milli takımlar 2014’te kıyasıya mücadele etti. Almanya’nın şampiyonluk kupasını aldığı 2014 Dünya Kupası karşılaşmaları en çok izlenen FIFA turnuvalarından biri oldu.

Brezilya’nın Herkesi Şaşırtan Tarihi Yenilgisi

2014 Dünya Kupası ev sahipliğini üstlenen Brezilya, turnuvada uğradığı hezimetle herkesi şaşkına çevirdi. Futbol tarihinde başarıları ile anılan Brezilya milli takımı 2014 Dünya Kupası’nda grubunun birincisi oldu. İkinci turda Şili’yi muhteşem penaltıları ile yendi. Çeyrek finalde 2-1 Kolombiya’yı yenen Brezilya, yarı finalde Almanya ile yaptığı karşılaşmadan sonra 2014 Dünya Kupa’sına veda etti. Turnuvadan elenmesine yol açan maçta, Almanya 7 gol atarken, Brezilya sadece 1 gol atabildi. Herkesi şok eden bu sonuçla, Brezilya tarihi bir yenilgi yaşamış oldu. Bu tarihi yenilginin detayları ünlü bahis sitesi Ganobet’te yer almaktadır.

Almanya’nın 4. Kez Şampiyonluk Kupasını Alması

Futbol tarihinin en iyi takımlarından biri olan Almanya, 2014 Dünya Kupası’nda da oynadığı muhteşem futbolla herkesi büyüledi. Dünya kupası turnuvalarında 8 defa finale yükselen ünlü takım, Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda 4. kez şampiyonluk kupasının kazananı oldu. Dünya Kupası karşılaşmalarının en çok fazla final oynayan futbol takımı olan Almanya, 2014 Dünya Kupası karşılaşmalarında teknik direktör Joachim Löw önderliğinde futbolseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

Spor