Adım Adım Yaklaşıyor: Litecoin Halving Yorumları!

Adım Adım Yaklaşıyor: Litecoin Halving Yorumları!

Adım Adım Yaklaşıyor: Litecoin Halving Yorumları!

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, Litecoin’deki yarılanma süreci ve LTC fiyatı hakkında bir makale kaleme aldı.

Litecoin Fiyatı

Yazının kaleme alındığı sırada Litecoin fiyatı 94 dolar üzerine işlem görüyor. Grafiklere bakıldığında LTC’nin bir süredir 89 dolar ile 115 dolar bandında işlem gördüğü ifade edilebilir. Analistlere göre ise şu anda 90 dolar destek ve 100 dolar direnç seviyeleri olarak işlem görüyor.

Bunlara ek olarak LTC Haziran ayında 70 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Dolayısıyla ödül yarılanmasının etkisi ile Litcoin fiyatının yükselişe geçtiği ifade edilebilir. Öte yandan Litceoin şu anda 6,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 12. kripto para birimi olarak listede kendisine yer buluyor. Ayrıca LTC’nin 10 Mayıs 2021’de 412 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdığını belirtmekte de fayda var.

Litecoin İçin Önemli Açıklamalar

Piyasanın popüler altcoin’lerinden olan LTC son zamanlarda yarılanma haberlerinin de etkisi ile yükseliş yaşıyor. Analistler de LTC fiyatı ve LTC haberleri ile ilgili beklentilerini paylaşmaya devam ediyor. Ancak yorumların tamamen olumlu olmadığını belirtmekte de fayda var.

CoinTürk ve COINTURK NEWS adlı kripto para haber sitelerinde de belirtildği gibi popüler kripto para analisti DonAlt, önde gelen eşten eşe ödeme ağı Litecoin‘in yerel varlığı LTC‘nin bir sonraki blok ödülü yarılanmasından sadece birkaç hafta uzakta olmasına rağmen ondan uzak durmaya çalıştığını dile getirdi.

Anonim kripto para analisti DonAlt’a göre yaşanan yükselişlere rağmen Litecoin madencilerinin çıkardıkları blok başına aldıkları ödülü yüzde 50 oranında düşürecek blok ödülü yarılanmasından sonra LTC fiyatında büyük bir düşüş yaşanabilir.

Bunlara ek olarak Litecoin’in üçüncü blok ödülü yarılanması 2 Ağustos 2023’te gerçekleşecek. Ancak geçmiş fiyat hareketlerini değerlendiren DonAlt’a göre LTC fiyatı bu süreç ya da sonrasında beklendiği gibi rekor seviyelere ulaşmayacak.

Dolayısıyla yatırımcılar mümkün olduğunda kendilerini piyasadaki hype’dan uzak tutmalı ve mutlaka gerekli araştırmalar sonrasında yatırımlarına yön vermeli.

Moda ve Yaşam