Dursun Özbek Galatasaray’a Yeni Taşınmazlar Kazandırmak İstiyoruz

Dursun Özbek Galatasaray’a Yeni Taşınmazlar Kazandırmak İstiyoruz

Dursun Özbek: Galatasaray’a Yeni Taşınmazlar Kazandırmak İstiyoruz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübe yeni taşınmazlar kazandırmak istediklerini aktardı. Başkan Özbek, tesislerle alakalı olarak yaptığı açıklamadaysa “Galatasaray, Galatasaray’a yakışan tesisleri ile hem amatör hem profesyonel dallardaki başarılarıyla Ali Sami Yen ağabeyin kurduğu hedeflere hizmet etmek mecburiyetindedir. Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz de buna uygun olmak zorunda” sözlerine ifadeleri arasında yer verdi. Bu ifadelere ise bahis siteleri içerisinden de ulaşım sağlamak mümkün oldu.

Galatasaray yönetim kurulunun, gayrimenkul ve taşınmazların değerlendirilmesi için sorumluluk ve yetki istediği olağanüstü genel kurul toplantısı başladı. Genel kurulda Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bazı açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Cumhuriyetin 100. yılında başarılı olmayı amaçladıklarını belirterek, “Galatasaray şanlı tarihiyle Cumhuriyetin en şanlı kulübü olmuştur. Cumhuriyetin yüzü Galatasaray’dır. Bu amaçla en iyi kadroları kurup, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında özlediğimiz sportif başarılara ulaşmayı hedefliyoruz” sözlerine yer verdi. “Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz buna uygun olmak zorunda” cümlesini de ifadesinin sonuna ekledi.

Başkan Özbek, Galatasaray’ın modern tesislere sahip olması gerektiğini vurgulamasıyla, “Allah aşkına bir Florya’ya gidin, manzarayı gözlerinizle görün. 40-50 sene değerli büyüklerimiz bu yatırımları yapmış. Biz 50 sene önce yapılanlarla mı yetinmek zorundayız? Bugünkü tesislerimizde A Takımın bir tane futbol sahası var. O saha da bakımdayken futbol takımımız, ebatları uygun olmayan bir sahada hazırlık yaptı. Galatasaray buna mı layık? Galatasaray böyle mi yönetilmeli? Galatasaray, Galatasaray’a yakışan tesisleriyle, hem amatör hem de profesyonel dallardaki başarılarıyla Ali Sami Yen ağabeyin kurduğu amaçlara hizmet etmek mecburiyetindedir. Olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulübüz, tesislerimiz de buna uygun olmak zorunda” sözlerine konuşması içerisinde yer verdi

“Galatasaray’a yeni taşınmazlar kazandırmak için yetki istiyoruz”

Genel kurulda yeni taşınmazlar için yetki istediklerini söyleyen Dursun Özbek, “Florya ve Riva arazileri nasıl geçmişte bize kazandırılmışsa şu andaki görevimiz de geleceğe benzer şeyler bırakmak olmalı. Yeni taşınmazlar kazandırmak için yetki istiyoruz. Bunun neresinde Galatasaray’a hizmet etmeye, Galatasaray’ın ruhuna ters olan bir şey var” diyerek konuşmasını noktaladı.

Spor