Pırlanta Baget Yüzük / Baget Yüzük Fiyat

Pırlanta Baget Yüzük / Baget Yüzük Fiyat

Pırlanta Baget Yüzük / Baget Yüzük Fiyat

Doğru boyuttaki pırlanta baget yüzüğü seçmeye gelince, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, pırlanta boyut seçeneklerinizi anlamanız gerekir. Üç ana pırlanta kategorisi vardır: karat ağırlığı, kesim ve berraklık.

Karat ağırlığı, bir pırlantanın ağırlığıdır. Elmas ne kadar ağırsa, o kadar pahalı olacaktır. Kesim, elmasın ne kadar iyi kesildiğini ve yüksekliği, derinliği, açıları ve diğer faktörleri içerir. Berraklık, pırlantanın ne kadar berrak olduğudur ve kusurları, kapanımları ve diğer faktörleri içerir.

Bu üç ana pırlanta kategorisini anladığınızda, mükemmel yüzük arayışınızı daraltmaya başlayabilirsiniz. Daha küçük bir bütçeniz varsa, daha düşük bir karat ağırlığı veya daha az mükemmel bir berraklık derecesi düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, daha büyük bir bütçeniz varsa, daha yüksek bir karat ağırlığı veya daha iyi berraklık derecesini tercih edebilirsiniz.

Doğru boyuttaki pırlanta baget yüzüğü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey, pırlantanın şeklidir. Dört ana şekil vardır: yuvarlak, prenses kesim, zümrüt kesim ve armut biçimli. Yuvarlak elmaslar en popüler şekildir ve kesilmesi daha zor olduğu için diğer şekillerden daha pahalı olma eğilimindedir. Prenses kesim pırlantalar, köşeleri sivri olan kare veya dikdörtgen şeklindedir ve yuvarlak pırlantalardan daha ucuz olma eğilimindedir. Zümrüt kesim pırlantalar, konik köşeli dikdörtgen şeklindedir ve prenses kesim pırlantalardan daha ucuz olma eğilimindedir. Armut biçimli pırlantalar yuvarlak köşeli damla şeklindedir ve zümrüt kesim pırlantalardan daha ucuz olma eğilimindedir.

Son olarak, yüzüğünüz için bir ayara karar vermelisiniz. En popüler iki ayar platin ve altındır. Platin, altından daha dayanıklıdır ve daha pahalı olma eğilimindedir. Altın, sarı altın, beyaz altın ve pembe altın gibi farklı renklerde gelir. Sarı altın en popüler renktir ancak beyaz altın her şeyle uyumlu olduğu için daha popüler hale gelmektedir.

Yeni pırlanta baget yüzük bakımını düzgün bir şekilde yapmanız, onun uzun yıllar dayanmasını sağlayacaktır. Yüzüğünüze nasıl bakacağınıza dair bazı ipuçları:

-Yüzüğünüzü takmadığınız zamanlarda yumuşak bir bez kesede veya mücevher kutusunda saklayın.

– Kaplamaya zarar verebilecekleri için yüzüğünüzü sert kimyasallara, temizleme solüsyonlarına veya kozmetiklere maruz bırakmaktan kaçının.

-Yüzmeden, duş almadan veya ellerinizi ıslatma veya kirletme ihtimali olan herhangi bir aktivite yapmadan önce yüzüğünüzü çıkarın, çünkü bu bitişi donuklaştırabilir.

Siz de Lizay Pırlantayı ziyaret ederek baget yüzük fiyat öğrenebilirsiniz.

Moda ve Yaşam