Casper Ruud Amerika Açık Tenis Turnuvasına İyi Bir Giriş Yaptı

Casper Ruud Amerika Açık Tenis Turnuvasına İyi Bir Giriş Yaptı

Casper Ruud Amerika Açık Tenis Turnuvasına İyi Bir Giriş Yaptı

Casper Ruud, 1998’de Oslo’da doğdu. Babası Christian Ruud da eski bir tenis oyuncusudur. Norveç’in tarihinde ilk 100’e giren en iyi tenis oyuncusu olan Ruud, kariyerine çok genç yaşta başlayarak, ülkesinde ve dünya çapında birçok turnuvada başarılı sonuçlar elde etmiştir. süperbet giriş

Casper Ruud, tenise olan sevgisini, babasının onu küçük yaşta Parkveien Tenis Klubünde oynamaya başlamasıyla keşfetmiştir. Daha sonra eğitimini İspanya’nın Malaga şehrindeki Juan Carlos Ferrero Akademisi’nde almıştır. Kariyerine 2015 yılında ITF Futures turnuvalarında çıkarak başlamıştır. İlk ATP turnuvası ise 2016 yılında Yarı Final oynamış olduğu Rıga Open olmuştur.

2017 yılında, Casper Ruud, İngiliz Wimbledon Tenis Turnuvası üstünde, Juniors kategorisinde Stjerne Norges beyni adına Norveç Tenis’in ilk gençler Grand Slam yarışmasını kazanmıştır. Artık tamamen profesyonel bir tenis oyuncusu olarak kariyerine devam etmektedir.

Ruud, 2020 yılında Arjantin Açık turnuvasını kazanarak ilk ATP Tur şampiyonluğunu elde etmiştir. 2021 yılında, Monte-Carlo Masters’da yarı finale yükselerek, teklerde ilk Masters 1000 finalisti olarak tarih yazmıştır. Dahil olduğu Norveç Tenis Takımı’yla Davis Cup’ta da yer almaktadır.

Casper Ruud’un kariyeri boyunca birçok başarılı sonuç elde etmiştir. 2020 yılında Arjantin Açık turnuvasını kazanarak, ilk ATP Tur şampiyonluğunu elde etmiştir. Aynı yıl, Santiago Open’de de final oynamıştır. 2021 yılında, Monte-Carlo Masters’da yarı finale yükselme başarısı göstermiş ve teklerde ilk Masters 1000 finalisti olmuştur.

Spor