Aston Villa Yeni Transferle Sezona İddialı Giriş Yaptı

Aston Villa Yeni Transferle Sezona İddialı Giriş Yaptı

Aston Villa Yeni Transferle Sezona İddialı Giriş Yaptı

Aston Villa futbol kulübü, İngiltere Premier Lig’de mücadele eden bir futbol takımıdır. Kulüp, 1874 yılında Aston Villa Cricket Club’ın futbol departmanı olarak kurulmuştur. Kulübün maçları Villa Park’ta oynanır. Takım her geçen gün yeni transferle adından daha çok söz ettiriyor. Countinho başa olmak üzere takımın oyuncu havuzu her geçen gün daha çok genişlik kazanıyor. canlı slot siteleri

Kulüp tarihi boyunca birçok başarıya imza atmıştır. Aston Villa, 7 kez İngiltere’nin en üst düzey ligi olan Premier Lig’i kazanmıştır. Aynı zamanda, 7 kez de FA Cup’ı kazanmıştır. Kulüp aynı zamanda Avrupa’da da başarılı sonuçlar almıştır. 1982 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak kulüp tarihindeki en büyük başarısını elde etmiştir. Aynı zamanda, 2001 yılında UEFA Intertoto Kupası’nı kazanmıştır.

Aston Villa’nın taraftarları, The Villa Park adıyla bilinen Villa Park Stadyumu’nda her maçta takımlarına destek vermektedirler. Kulübün resmi marşında ise The Lord Bless Aston Villa şarkısı yer almaktadır. Kulüp tarihi boyunca birçok ünlü futbolcu Aston Villa formasını giymiştir. Bunlar arasında, Paul McGrath, Dennis Mortimer, Ron Saunders ve Peter Withe gibi isimler bulunmaktadır.

Günümüzde, kulüp sahibi Nassef Sawiris ve Wes Edens tarafından yönetilmektedir. İngiltere’nin en üst düzey ligi Premier Lig’de mücadele eden Aston Villa, gelenek ve başarılarını sürdürmektedir ve taraftarları tarafından her zaman desteklenmektedir.

Spor