Protez Diş Yaptırma Fiyatları Ne Kadar

Protez Diş Yaptırma Fiyatları Ne Kadar

Protez Diş Yaptırma Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok insanın en çok yakındığı konulardan biri haline gelen protez diş fiyatları kişiye göre ve doktora ayrıca kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Protez diş, diş eksikliğine yönelik yapılan ağız içi protezlerdir. Protez dişlerin sayesinde ağız içinde bulunan sorunların ortadan kaldırılması sağlanmış olur. Aynı zamanda estetik bir görünüm katan bu dişler, kaybolan diş işlevinin de geri kazandırılması açısından önemli bir yoldur.

Çiğneme ve estetik açısından sorunları bulunan kişilerin derdine deva olacak bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle diş tedavisinde önemli bir yerdedir. Ağız içindeki kaybedilmiş fonksiyonların yeniden kazandırılmasını sağlayacak tüm işlemler protez olarak adlandırılır. Genel olarak diş hastalıklarından sonra gelişen diş kayıplarına yönelik yapılmaktadır. Bu nedenle de kişilerin ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip protezlerin yapılması söz konusu olur. Yapılan protez fiyatları şayet estetik kaygıların yerine getirilmesi destekliyse ucuz olmayabilir.

Protez Diş Türleri:

Bazı şekillerde uygulanabilecek tedavi çeşitlerinden biri durumundadır. Hekimin ve hastanın kararına göre bu türlerden birinde karar kılınabilir.

• Hareketli Protez

• Sabit Protez

• İmplant üstü protez

Hareketli Protez:

Hareketli protezlerin uygulanması da bazı çeşitlere bağlı olarak yapılır. Total protez adı verilen bir yöntem özellikle ileriki yaşlar için uygundur. Bu yöntem hiç dişi kalmamış insanlar için kullanılır. Parsiyel protez adı verilen yöntemde kısmen dişlere sahip olan kişiler için uygundur. Hassas tutuculu protez adı verilen uygulama ise kısmen dişsiz kişilere, kancası olmayan destekli protez ile yapılan uygulamadır.

Sabit Protez:

Sabit protezlerde tek kron yani, tek dişin kaplanmasıyla yapılabilir. Bunun yanında köprü yöntemiyle yani eksik dişlerin de kapatılmasıyla meydana getirilebilir. Aynı zamanda implant üstüde yapılabilen çeşidi bulunmakta ve sabit protez diş fiyatları sürekli değişiklik gösterebilmektedir.

İmplant Üstü Protez:

İmplant üstü protez yöntemi de sabit veya hareketli şekilde yapılabilir. Sabit yöntem bir veya daha fazla dişin üzerinde yapılır. Hareketli ismi verilen yöntem ise sadece dişsiz insanlara yapılan bir yöntemdir. İmplant üstü protez diş fiyatları değişkenlik gösterir.

Protezlerin Bakımı Nasıl Sağlanır?

Yapılabilecek günlük tek bakım bile onların daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ömrünün de arttırılması açısından doğru bir tercih olacaktır.

• Yemek sonrasına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Her yemekten sonra protezi suda yıkamaya devam etmelisiniz.

• Protezde leke oluşmaması adına, protezin fırçalanması tavsiye edilir. Böylelikle protezin üstünde belirecek kötü görüntünün de ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

• Protez bakım ürünlerinden başka ürünlerin kullanılmaması önemlidir. Bunlar protezin yapısında değişimlerin meydana gelmesine neden olabilir. Aynı zamanda proteze özel sıvılarda da bir süre boyunca protezlerin bekletilmesi iyi olacaktır.

• Protezlerin temizlenmesine yönelik aşındırıcı tozlara başvurmamanız doğru olacaktır. Bunlar protezlerin yapısında hasarların görülmesine neden olabilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar dişe özel yapılan ürünleri kullanmalısınız. Bu ürünler protez fiyatlarına etkin olabilir.

• Sizler bu yöntem sayesinde protezin dış bölgesinde bulunan lekelerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında oluşacak lekelerinde önüne geçmiş olabilirsiniz. Protezin içindeki lekelerin temizlenmesini ise yalnızca bir hekime emanet etmeniz gerekecektir.

• Protezi temiz tutabilmek adına yapmanız gereken en basit şey dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaya gayret göstermektir. Bu sayede protezin uzun zaman boyunca korunmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık