Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nde Taciz Raporu

Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nde Taciz Raporu

Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nde Taciz Raporu

Amerika Birleşik Devletleri’nde kadın futbolcuların taciz ve istismarını ifşa eden bir rapor, dün yayınlanmasından bu yana tartışmalara yol açtı. İki kez dünya şampiyonu olan ve  ABD forması giyen 37 yaşındaki Portland Thorns savunucusu, sistematik taciz raporunda “Dehşete düştük, hayal kırıklığına uğradık ve gerçekten kızgınız” dedi. söz konusu Raporda bahsedilen her şeyin spordan yasaklanması gerektiğini belirten Sauerbrunn, “200’den fazla kişinin bu noktaya gelebilmek için travmalarını paylaşmak zorunda kalmasına kızgınız. Oyuncular uzun süredir bunun değişmesini talep ediyorlardı. … Çünkü belirleyici konumlardaki insanlar bizi her zaman korumadı.” dedi. Geçen yıl ligin en iyi takımı North Carolina Courage’ın İngiliz Teknik Direktörü Paul Riley, aleyhindeki iddialar nedeniyle görevden alındı. bonus veren siteler

 Riley aleyhindeki iddialar nedeniyle bir dizi lig maçı ertelendi ve lig yöneticisi Lisa Baird istifa etti.

 Ulusal Kadınlar Futbol Ligi (NWSL), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lig sisteminin en üstünde yer alan profesyonel bir kadın futbol ligidir. Takımlara aittir ve 2020 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri Futbol Birliği ile bir yönetim sözleşmesi vardır.

 NWSL, 2012 yılında Women’s Professional Soccer (2007-2012) ve United Women’s Soccer League (2001-2003)’ün halefi olarak kuruldu.

 Lig, 2013 yılında, dördü kadın profesyonel futbolunun eski üyeleri (Boston Breakers, Chicago Red Stars, Sky Blue FC ve Western New York Flash) olan sekiz takımla başladı. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 takımları var.

Spor